Święta Wielkanocne to czas ciepły, pełen radości, który przeważnie spędzamy w gronie rodziny. Wiele osób decyduje się jednak w tym okresie na wyjazd. Dzięki temu można uniknąć uciążliwych przygotowań oraz w pełni cieszyć się tymi wyjątkowymi chwilami. Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypadają na początek wiosny, a to doskonała pora, by odwiedzić góry. W tym wpisie postaramy się opisać, dlaczego warto zdecydować się na spędzenie Wielkanocy w stolicy Podhala. Zapraszamy!

Odcięcie od codziennych spraw

Organizacja świąt bywa trudna i wymaga wielu poświęceń. Konieczne są porządki, przygotowanie dekoracji oraz jedzenia, a także zaproszenie gości czy rozmieszczenie ich przy stole. Może być to męczące, dlatego gdy potrzebujemy wyciszenia, doskonałą alternatywą jest wyjazd do miejsca, gdzie zamiast stresu czeka odprężenie. Decydując się na Wielkanoc w Zakopanem z wyżywieniem, można zyskać czas dla siebie i bliskich bez obaw związanych z tym, czy wszystko się uda, a w dodatku będą to dni spędzone w pięknym miejscu. W wielu pensjonatach w tym okresie można liczyć na ofertę ze świątecznym śniadaniem i obiadem.

Wyjazd w góry z okazji świąt może być dobrą alternatywą nie tylko ze względu na brak konieczności ich organizacji. Zmiana otoczenia pomoże też w odcięciu się od codziennych problemów – w pracy czy domu. Święta w górach to doskonały pretekst do resetu oraz regeneracji sił po długiej, męczącej zimie. Warto zdecydować się na taką formę celebrowania tych dni zarówno całą rodziną, jak i tylko z drugą połówką bądź w samotności – gdy potrzebna jest odmiana od tradycyjnego spędzania Wielkanocy.

Wielkanoc z widokiem na Tatry

Niepodważalną zaletą spędzania świąt w Zakopanem jest okazja do oglądania imponujących szczytów. Choć Wielkanoc kojarzy się raczej z wiosną, w Tatrach w tym okresie nadal panuje zima, przez co wciąż można podziwiać ich pięknie ośnieżone wierzchołki. Wybierając pensjonat z widokiem na góry, zyskuje się okazję do zjedzenia świątecznego śniadania na tle Tatr, a posiłek spożyty w tak w niesamowitych okolicznościach z pewnością będzie smakował wyjątkowo. Atmosfera dominująca w stolicy polskich gór na przełomie marca i kwietnia jest unikatowa – warto przekonać się o tym osobiście.

Wielkanocna wędrówka po tatrzańskich szlakach

Dla wielu osób pobyt w górach nie może obejść się bez wędrówek po nich. Przechadzka szlakami stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego spędzenia świątecznego czasu – przy suto zastawionym stole, z całą rodziną. W trakcie wycieczki można się wyciszyć, skupić na sobie, podziwiać niezwykłe krajobrazy oraz budzącą się do życia po zimie przyrodę. Trzeba jednak pamiętać, że na samym początku wiosny warunki w wyższych partiach gór bywają bardzo trudne. Konieczne jest odpowiednie ubranie, dokładne zaplanowanie trasy oraz przygotowanie właściwego ekwipunku. W plecaku nie powinno zabraknąć m.in. lawinowego ABC.

Idealne kierunki na wielkanocne wędrówki

To, jakie miejsca dobrze jest odwiedzić, zależy w dużej mierze od naszego doświadczenia i kondycji. Wiosną lepiej zrezygnować z trudnych tras – np. z łańcuchami. Czymś, czego w tym okresie nie można z kolei przeoczyć, są kwitnące krokusy. Te piękne kwiaty na przełomie marca i kwietnia zalewają Polanę Chochołowską bądź Kalatówki.

Wielkanoc w górach to świetna alternatywa dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku przygotowywań lub wolą spędzić ten czas na własnych warunkach. Piękne pejzaże, klimatyczne knajpki i możliwość wędrowania po tatrzańskich szlakach to, to co przyciąga do Zakopanego wiele osób. Chcesz dołączyć do tego grona? Już dziś zabukuj nocleg!