Święta Bożego Narodzenia to czas odznaczający się niezwykłą atmosferą. Zazwyczaj spędza się je z najbliższymi, spotykając się w domu jednego z członków rodziny. Ciekawą alternatywą jest jednak wyjazd świąteczny, a idealnym zimowym kierunkiem w Polsce są oczywiście nasze piękne góry. Widok otulonych białym puchem szczytów Tatr sprawi, że każdy poczuje magię bożonarodzeniowych dni. Co warto zobaczyć w Zakopanem w tym wyjątkowym okresie? Zachęcamy do lektury.

Pragmatyczna strona Wigilii w górach

Planowanie i przygotowanie kolacji wigilijnej oraz całych świąt jest nie lada wyzwaniem. Presja, by wszystko było idealne, potrafi czasem zniszczyć to, co w tym czasie najważniejsze – radość świątecznych dni. Dobrym pomysłem jest więc wyjazd. Idealnym rozwiązaniem są Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem – zimowej stolicy Polski. Przy planowaniu świątecznego wypadu istotna jest decyzja o miejscu noclegowym. Warto wybierać spośród obiektów, które oferują organizację kolacji wigilijnej, są dobrze zlokalizowane, a także zapewniają dodatkowe atrakcje. Dzięki temu zamiast stresu i pracy przy przygotowywaniu świątecznych potraw można liczyć na odpoczynek w przepięknych okolicznościach. Taki wyjazd jest dobrym pomysłem zarówno dla pary, rodziców z dziećmi, jak i dla większej grupy – to doskonała okazja na zjazd rodzinny. Właśnie tego rodzaju ofertę proponuje Willa Halka – uroczy pensjonat nieopodal Krupówek.

Święta z góralskim przytupem!

Chyba nikt nie zaprzeczy, że Boże Narodzenie w górach ma szczególną moc. Szczyty w zimowej oprawie oraz kolorowe miejskie dekoracje tworzą niezwykły klimat. Wiedział o tym nawet George Michael, który właśnie w takiej scenerii nagrał teledysk do jednego z największych świątecznych hitów – „Last Christmas”. W polskich górach jest jeszcze lepiej, gdyż tu można cieszyć się naszymi narodowymi tradycjami. Góralskie kolędowanie, oglądanie jasełek czy udział w uroczystej pasterce – wszystko to jest w Zakopanem na wyciągnięcie ręki.

Świąteczne białe szaleństwo

Święta w górach to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Choć w tym czasie jedzie się tam głównie, by celebrować ten wyjątkowy czas w roku, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji trochę poszaleć na stoku. Można zdecydować się na jazdę na nartach lub na desce snowboardowej. W przypadku gdy planujemy skorzystać właśnie z tej formy spędzania czasu w święta, warto jest zabrać ze sobą sprzęt i strój narciarski. Jeśli jednak takiego nie posiadamy, można też wypożyczyć niezbędne rzeczy przy wyciągach. Fani narciarstwa biegowego także znajdą coś dla siebie – w Zakopanem dostępne są ciekawe trasy przeznaczone właśnie do uprawiania tej dyscypliny.

Inną rozrywką dla osób, które preferują aktywnie spędzić świąteczny czas jest jazda na łyżwach. W Zakopanem nie brakuje lodowisk, na których można miło spędzić czas. Wszystkie oferują wypożyczenie sprzętu, nie trzeba więc martwić się, gdy nie posiadamy łyżew na własność. Tego typu rozrywka jest dostępna dla wszystkich i nie trzeba się do niej specjalnie przygotowywać.

Kuligi, światełka i relaks w termach

Dla fanów nieco mniej aktywnego wypoczynku, którzy zdecydowali się na Boże Narodzenie w Zakopanem, także nie brakuje pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Jedną z bardzo klimatycznych i wręcz idealnych w świątecznym czasie opcji jest kulig. To zazwyczaj wieczorna przejażdżka saniami po lesie, często z przewidzianą przerwą na ognisko oraz góralską herbatę. Jeśli ktoś woli bardziej szaloną alternatywę, można zdecydować się też na jazdę skuterem śnieżnym.

Podczas świąt warto również po prostu pospacerować i podziwiać górskie otoczenie, a także urocze dekoracje. Piękne iluminacje można oglądać na szczycie Gubałówki, gdzie Polskie Koleje Linowe co roku przygotowują ciekawe ozdoby świetlne.

Osobom, które podczas świątecznych dni chciałyby w pełni odprężyć się i odpocząć, można polecić wizytę w basenach termalnych. W okolicach Zakopanego istnieje kilka ośrodków, a największym kompleksem na Podhalu są Termy Chochołowskie – Goście Willi Halka mogą liczyć na 10-procentowy rabat na wejście do tego ośrodka. Odwiedzenie basenów termalnych to doskonały pomysł zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Święta w górach z pewnością będą udane – zwłaszcza jeśli dobrze je zaplanujemy. Zakopane to kierunek idealny dla wszystkich, którzy marzą o Bożym Narodzeniu w klimatycznym, ale i pełnym atrakcji miejscu. Chcesz spędzić tegoroczną Wigilię w nieco inny sposób? Już teraz zarezerwuj nocleg na Podhalu!