Noc sylwestrowa jest dla wielu osób jednym z ważniejszych wydarzeń, gdyż pożegnanie starego i powitanie nowego roku ma dla nich wymiar symboliczny. Są jednak też tacy, którzy nie przykładają wagi do znaczenia tego dnia, ale mimo to chętnie celebrują go w wyjątkowy sposób. Na Podhalu dla obu tych grup znajdzie się masa sylwestrowych propozycji, które pozwolą ciekawie zaplanować ten czas. Góry, ze względu na panujący tam zimową porą klimat, to idealne miejsce na świętowanie ostatniego dnia w roku. Jakie są możliwości spędzenia sylwestra oraz jakie atrakcje noworoczne czekają na turystów na południu Polski? Zachęcamy do przeczytania wpisu.

Niepowtarzalny górski klimat

Ośnieżone szczyty Tatr, rozświetlone kolorowymi lampkami centrum Zakopanego oraz wesoły góralski śpiew to kwintesencja atmosfery, jaka panuje w stolicy polskich gór. Tutaj nawet po zmroku, w mroźne dni jest przytulnie i nastrojowo. Spędzenie w tym miejscu ostatniego dnia w roku to doskonały pomysł dla każdego. Wybierając pokoje blisko Krupówek, można swobodnie korzystać z atrakcji, jakie dostępne są w tym czasie w mieście. Dogodna lokalizacja, komfortowe pokoje i mili gospodarze miejsca noclegowego pozwolą rozpocząć nowy rok w miłych okolicznościach, a na to właśnie można liczyć w Willi Halka.

Huczna zabawa do białego rana

Dla osób, które chcą wkroczyć w nowy rok z przytupem, w wielu karczmach oraz restauracjach organizowane są specjalne, zamknięte zabawy sylwestrowe. Podczas takich imprez serwuje się pyszne dania – góralskie i nie tylko. Dostępne są też napoje, a wszystko umila muzyka. Niektóre miejsca proponują tę graną na żywo przez góralską kapelę, a inne stawiają na DJ-a. W obu przypadkach możliwe są wesołe tańce do rana. Wiele ofert przewiduje również uroczystą celebrację wejścia w nowy rok i o północy każdy dostaje kieliszek z szampanem.

Na tego typu zabawę można wybrać się z grupą znajomych, ale jest to też dobry pomysł dla par – podczas imprezy można poznać nowych ludzi i zawrzeć ciekawe znajomości.

Klimatyczny sylwester z kuligiem

Niezwykle ciekawą opcją stanowi spędzanie ostatniego dnia w roku bezpośrednio w górach – na świeżym powietrzu, przy góralskich dźwiękach. Taki scenariusz jest możliwy do zrealizowania, gdyż w Zakopanem oraz w okolicach organizowane są specjalne kuligi sylwestrowe. Tego typu eventy często obejmują ekscytującą przejażdżkę saniami, a także wspólne biesiadowanie przy ognisku. Podczas zabawy można liczyć na poczęstunek, na który przeważnie składają się regionalne pyszności. Atrakcje różnią się w zależności od oferty. Już sama forma spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ognisku w górach jest jednak niezwykle atrakcyjna, gdyż pozwala przeżyć ten czas we wspaniałej scenerii.

Szusowanie w stronę nowego roku

Fani białego szaleństwa mogą wejść w nowy rok, szalejąc na stoku. Wiele oświetlonych wyciągów jest otwartych do późnych godzin nocnych. Dzięki temu można spędzić sylwestra, jeżdżąc na nartach czy snowboardzie, a także korzystając z oferty znajdujących się przy stoku knajpek. O północy zaś powstaje okazja do podziwiania fajerwerków w niezwykłych okolicznościach. Taka propozycja jest więc prawdziwą gratką dla miłośników sportów zimowych.

Noworoczne wygrzewanie się w termach

Bardzo oryginalnym pomysłem jest przywitanie Nowego Roku w gorących wodach termalnych. Niektóre ośrodki organizują specjalne imprezy sylwestrowe. Takie oferty nie ograniczają się jedynie do możliwości korzystania z basenów, ale często zawierają ciekawe atrakcje, takie jak seanse saunowe czy pokaz sztucznych ogni o północy. Jest to propozycja idealna dla każdego, kto lubi niebanalne rozwiązania.

Kameralny, romantyczny wieczór z widokiem na góry

Oczywiście sylwestra w górach można spędzić też nieco spokojniej. Jeśli zależy nam na romantycznej atmosferze oraz celebrowaniu tego wieczora tylko we dwoje, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoju, w którym można cieszyć się swoim towarzystwem. Znajdujący się w centrum pensjonat z widokiem na Tatry będzie w tym wypadku najlepszym wyborem. Taka lokalizacja daje możliwość skorzystania wieczorem z oferty gastronomicznej miasta i szybki powrót do pokoju.

Każdy z wymienionych sposobów na spędzenie sylwestra w górach jest świetnym wejściem w nowy rok. Postanowienie o tym, która opcja jest najlepsza, należy do Was. Bez względu na wybór zawsze warto zarezerwować nocleg ze śniadaniem, w dobrej lokalizacji, dlatego zapraszamy Was do Willi Halka, gdzie zapewniamy pełen komfort! Decydując się na spędzenie ostatniego dnia w roku w Zakopanem, dobrze jest zostać tu na nieco dłużej niż na jedną czy dwie noce, by w pełni skorzystać z tego, co oferuje ta niezwykła okolica.